Kontaktpunten 6 juli

Vieringen
Dit weekend zijn de lezingen Jesaja 66, 10-14c, Galaten 6, 14-18, Lucas 10, 1-12. 17-20
We lezen dit weekend uit de brief van Paulus aan de christenen van Galatië, een gebied in het huidige Turkije. De christelijke gemeente daar bestond grotendeels uit niet-joden. De brief is rond het jaar 50 geschreven in het Grieks. We lezen het laatste gedeelte uit deze brief waarin Paulus de kern nog een keer samenvat.
We lezen dat Paulus God vraagt hem ervoor te bewaren om zich voor iets anders te roemen dan op het kruis van onze Heer Jezus Christus waardoor de wereld voor hem gekruisigd is en hij voor de wereld. Besneden zijn betekent niets. Het gaat er om een nieuwe schepping te zijn. Vrede en barmhartigheid kome over allen die naar dit beginsel willen leven en over het hele volk Gods. Paulus roept op om niemand hem meer lastig te laten vallen want hij draagt de merktekenen van Jezus in zijn lichaam. De genade van Jezus Christus zij met ons. Amen.

In de gemeente van Galatië was er een strijd over het belang van besnijdenis voor niet-joodse christenen. Paulus geeft duidelijk aan dat dit niet belangrijk is. Het gaat er om een nieuwe schepping te zijn. Zou hij daar niet mee kunnen bedoelen dat het belangrijkste is dat je je oude leven achter je laat en opnieuw begint? Dat je niet meer als eerste aan jezelf denkt, maar je richt op Jezus, op de Eeuwige? En dat in je leven iets zichtbaar wordt van deze verandering?

Of je een nieuwe schepping bent, is een confronterende vraag. Maar is dit aan de andere kant niet ook waar je naar verlangt: dat je als mens tot bloei komt, dat je wordt zoals de Heer je bedoeld heeft? Deze nieuwe schepping wordt zichtbaar als mensen spreken over hoop, als mensen luisteren naar een ander, als anderen het prettig vinden om in iemands gezelschap te zijn. Dat is toch waar het uiteindelijk om gaat: leven waarin iets zichtbaar is van geloof, hoop en liefde Samen nadenken over een nieuwe Schepping? Kom dan zondag om 09:30 uur naar de Thomaskerk of kijk en luister naar de livestream.
Komende vieringen
De komende weken zijn er de volgende vieringen in de Thomaskerk
Zondag 6 juli 9:30 uur familieviering/eucharistieviering. Voorganger pastor Mikel Palić
Zondag 13 juli 9:30 uur eucharistieviering. Voorganger pastor Mikel Palić
Zondag 20 juli 9:30 uur woord- en communieviering. Voorganger diaken Ton Hekkenberg
Intenties
U kunt uw intenties tot uiterlijk vrijdag 12 uur doorgeven bij het secretariaat (secretariaat@rkhuizen.nl, 035-5240069). Daarnaast ligt er tijdens de viering een intentieboek achterin de kerk waarin u een intentie kunt schrijven die u graag genoemd wilt hebben tijdens de viering. 
Collectes 6 juli
Eigen kerk:
Via deze collecte vragen we uw bijdrage aan delopende kosten van onze parochie zoals kosten voor de vieringen, klein onderhoud, kaartjes of bloemen bij jubilea of ziekte.
Friersdale:
Stichting Friersdale-Eemnes werkt samen met de bevolking van Friersdale aan een toekomst voor de kinderen in dit gebied. Door de kinderen onderwijs aan te bieden, krijgen ze een kans om zich te ontwikkelen en groeit het besef dat zij met hun kennis iets voor anderen kunnen betekenen. Onze parochie steunt de stichting Friersdale al jaren. Helpt u ook mee?
Tijdens de vieringen wordt de collecte gehouden bij het verlaten van de kerkzaal. De mandjes vindt u bij de beelden van Maria en Thomas. U kunt daar ook via een QR-code bijdragen aan de collectes. Het bedrag staat bij de QR-code standaard op € 2 ingesteld, maar dat kunt u desgewenst aanpassen.Als u de viering via de livestream volgt of als u uw bijdrage niet kunt of wilt geven tijdens de collecte, kunt u uw bijdrage ook overmaken. Dat hoeft niet wekelijks. U zou het ook kunnen opsparen en bijvoorbeeld maandelijks kunnen overmaken via een periodieke overschrijving. U kunt dit doen naar rekeningnummer NL41 INGB 00 00 5401 54t.n.v. RK Parochie Huizen onder vermelding van het doel.
 
Hartelijk dank voor uw bijdrage.
Vieringen via de livestream
Voor al degenen die de vieringen niet kunnen bijwonen, zenden we de vieringen uit via de livestream. De vieringen zijn direct te volgen via deze link. Ook vindt u een link op onze website. Kijkt u op uw telefoon of tablet dan kunt u ook de kerkdienst gemist app downloaden. U vindt de uitzendingen onder RK Huizen/Blaricum. De viering van  zaterdag om 19:00 uur kunt u op deze manier volgen.
De vieringen van zondag wordt echter uitgezonden vanuit de Duif. Deze viering kunt u vanaf 10:00 uur volgen via de link.  De vieringen kunnen ook na afloop worden teruggekeken. Alle vieringen, ook de oecumenische viering (vanaf zondagmiddag) vindt u via deze link.

Wilt u bijdragen aan de kosten van de livestreamuitzendingen, maak dan uw bijdrage over naar NL 41 INGB 0000 5401 54 t.n.v. RK Parochie Huizen o.v.v. KerkTV.

Nieuws uit de parochie
Familieviering
De familieviering van zondag 6 juli om 9:30 uur vindt plaats op de valreep van de zomer. Het evangelie van die zondag gaat over de 72 leerlingen die op reis gestuurd worden. In deze tijd van het jaar is het vakantie! Velen van ons gaan op een of andere manier op reis. Er op uit! Velen blijven ook thuis, en zijn er vaak toe gedwongen. Reizen is in deze tijd van het jaar de norm, thuisblijven doen ‘we’ liever niet. Maar… kun je ook anders reizen of anders thuisblijven? Zodat reizen een vorm van thuisblijven is, en omgekeerd, thuisblijven een vorm van reizen? Weten wij met deze tijd wel raad?
Helpt u mee?
Eind deze maand gaan drie jongeren uit onze parochie, Miranda, Yousif en Estephany mee met de jongerenreis naar Rome. Om dat te bekostigen verkopen ze komende zondag 6 juli na de viering lekkers. Neemt u wat extra geld mee om hen te helpen deze onvergetelijke reis te maken?
 
Fietstocht 
Zondag 6 juli is de jaarlijkse fietstocht vanuit de pastorietuin bij de Vituskerk in Blaricum. Ook dit jaar is er weer een aantrekkelijke fietstocht uitgezet met onderweg enkele opdrachten. Vanaf 13:00 uur wordt er in groepen vertrokken vanuit de pastorietuin. Tot die tijd kunt u een gratis consumptie (koffie, thee of limonade) krijgen. Inschrijven voor de fietstocht kan tot 13:00 uur. De kosten zijn € 2,- per persoon. De fietstocht is gratis voor kinderen tot 13 jaar.
Busreis naar Banneux
Banneux is een klein maar gezellig bedevaartsoord in de Belgische Ardennen. Hier is in 1933 Maria acht maal verschenen aan de toen 12-jarige Mariëtte Beco. Ze noemde zich ‘De maagd der armen’ en zei “Ik kom het lijden verlichten”. Op zondag 17 augustus gaan we vanuit onze parochie met een bus een dag erheen. Op de heenreis maken we voor de lunch een stop in Luik bij de Armeense gemeenschap daar. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met Julliet Basmaci: 06-36194402.
Bedevaart Kevelaer
Op maandag 28 juli gaan de Broederschappen van Amersfoort en het Gooi voor de 275e keer naar Kevelaer. Maar er is nog een jubileum! Tijdens de vieringen wordt de bedevaart voor de 25e keer met zang en muziek begeleid door ons eigen Kevelaerkoor met musici en zangers uit de regio. Er vertrekt om 8:00 uur een bus vanuit Blaricum, achter de Vituskerk aan de Schapendrift. Busprijzen: pelgrims van 18 jaar en ouder: € 50,– misdienaars van 15 tot 18 jaar: € 20,–, bruidjes/misdienaars tot 15 jaar: € 10,– Deelname aan het gemeenschappelijk diner in het Priesterhuis om 17.00 uur is alleen mogelijk voor buspelgrims. De prijzen voor het diner zijn incl. 2 drankjes als volgt: Vanaf 14 jaar en ouder € 28,–, kinderen van 6-13 jaar: € 14,–, kinderen van 0-5 jaar: gratis. Opgave kan tot 6 juli bij Marten Meijer (06-43498452, dr.marten.meijer@gmail.com) via het inschrijfformulier dat u op aanvraag wordt toegestuurd.
Eifelreis
Maandag 22 september t/m vrijdag 26 september organiseert de KBO Senioren Gooi een 5 daagse trip naar de Eifel in Duitsland. Er zijn nog wat plaatsen over. Wilt u mee? Neem dan even contact op met Elly Herms, 06 – 18565977.
Concert Vespera Lux
Zondag 6 juli om 15:30 uur geeft Vespera Lux o.l.v. Paul Snoek een concert in de St. Jansbasiliek in Laren. Het koor zingt onder andere werken van Stopford, Stanford, Duruflé en Fauré. De toegang is gratis. Na afloop is er een deurcollecte. Om 17:00 uur zingt Vespera Lux in een Choral Evensong in dezelfde kerk.
Orgelconcert Wouter van Belle
Zaterdag 12 juli om 13:00 uur geeft Wouter van Belle een orgelconcert in de St. Jansbasiliek in Laren. Hij speelt onder andere werken van Mendelssohn, Reger en Franck. U bent van harte welkom. De entree is gratis.
Rondleidingen St. Jansbasiliek
Elke zaterdag, tussen 12u en 16u, is de St Jansbasiliek in Laren open voor bezoekers. Vrijwilligers staan de hele middag voor u klaar! Om 14:00 uur en om 15:00 uur kunt u aansluiten bij een rondleiding door de kerk. Voor kinderen is er een speurtocht beschikbaar. De hele middag is er een doorlopende presentatie van de Historische Kring met persoonlijke verhalen.
Voorstelling Guide de Bruin ‘Had je geroepen?’
Zo hoorde je Bijbelse personages niet eerder tot je spreken… In een wervelende muzikale vertelvoorstelling reflecteren enkele Bijbelse personages op hun roeping. Wie riep er eigenlijk? Wat heeft het mij gebracht dat ik naar die stem heb geluisterd? Is dit nou waar ik voor bestemd was? De verhalen die Guido de Bruin vertelt gaan altijd over zin en betekenis, over de vraag wat jou in het leven te doen staat en welke keuzes je hebt en maakt. Vrijdagavond 10 oktober om 20.00 uur in De Duif, Huizermaatweg 298 in Huizen. Kosten € 10,-. Meer informatie en kaarten via de website van De Duif
SamenKerk
In de hal van de kerk vindt u de nieuwe zomereditie van SamenKerk. In dit nummer leest u onder andere over de nieuwe paus, allerlei uitjes voor de zomer, het Lucas-evangelie. Ook kunt u meedoen aan de grote zomerpuzzel en mooie prijzen winnen. Neem gerust een exemplaar mee uit de hal van de kerk of lees hem online via deze link
PniëlkerkVlak vóór het laatste juni-weekend heeft Ivan Mijatovic de restauratie voltooid van de voordeur van de Pniëlkerk (hoek Weideweg/Gemeenlandslaan). En paar dagen eerder had een kleine groep betrokkenen het werk samen met Ivan bekeken. Ivan vertelde toen hoe hij had gewerkt met een foto van de oorspronkelijke kleuren in de hand en vooral met het gevoel dat Kees de Kort bezielde toen deze het kunstwerk maakte. Zaterdag 13 september is het Open Monumentendag: dan wordt er extra aandacht gegeven aan het kunstwerk. Maar ook nu al kan ieder het kunstwerk zelf in ogenschouw nemen, want de deur staat in een half-openbare ruimte: voor iedereen toegankelijk, op welk tijdstip dan ook!

Zoek de verschillen


OudNieuw
Afwezig 
Wegens ziekte is pastoor Elroy Kaak de komende tijd afwezig. 
Pastoor Koppers is tot en met 9 juli op vakantie.

Ter bemoediging
Het beste struikje
Als je geen spar kunt zijn
op de top van de rots,
wees dan een struik in het dal,
maar wees het beste struikje
langs de kant van de beek.
Kun je geen snelweg zijn,
wees maar een pad;
kun je de zon niet zijn,
wees dan een ster.
Groot of klein zijn,
maakt voor slagen niet uit:
munt uit in wat je ook bent.
(D. Mallock)  
Gebed
God, wij dromen van uw rijk op aarde,
dat rijk van vrede en liefde voor iedereen,
wij verlangen naar een wereld
waarin het goed toeven is voor al uw mensen.

De weg ernaartoe blijkt een lange weg te zijn
en we raken vaak ontmoedigd.
Verdiep ons geloof in uw aanwezigheid
en laat ons voelen dat U met ons meetrekt.

Leidt ons bij de hand
op de soms kronkelige weg van het leven
opdat wij niet verdwalen en onze idealen niet verliezen.
Dat vragen wij U in Jezus’ naam. Amen(theobaldusparochie.nl)  

Contact

Kopij Kontaktpunten
Hebt u kopij voor de Kontaktpunten, stuurt u die dan uiterlijk donderdagavond naar het secretariaat op. Probeer de informatie wel zo kort en krachtig mogelijk op te schrijven.

Aanmelden Kontaktpunten
Als u de Kontaktpunten voortaan digitaal wilt ontvangen, stuur dan een mail naar het secretariaat of meldt u aan via de website. Zou u ons willen melden als u weet dat iemand graag de Kontaktpunten ontvangt maar de digitale Kontaktpunten niet kan lezen en de papieren versie niet kan meenemen uit de kerk. Wij zorgen dan dat diegene de papieren versie ontvangt.