Kontaktpunten 7 juni

– . – . – . – . – 
Vieringen Dit weekend lezen we Deuteronomium 8, 2-3, 1 Korintiërs 10, 16-17, Johannes 6, 51-58
Dit weekend lezen we uit de eerste brief van Paulus aan de Korintiërs. De christelijke gemeente van Korinte was onderling verdeeld over de vraag of men vlees mocht eten van offerdieren die in heidense tempels geslacht waren en waarvan het grootste deel achteraf op de markt verkocht werd. In hoofdstuk acht tot tien van de eerste brief aan de Korintiërs gaat Paulus hierop in. Paulus geeft aan dat dit offervlees in principe niet anders is dan ander vlees, maar je moet rekening houden met mensen die aanstoot nemen aan het eten van dit vlees. In ieder geval moet je zelf niet deelnemen aan heidense offermaaltijden.

Paulus schrijft: Geeft niet de kelk der zegening die wij zegenen, gemeenschap met het Bloed van Christus? Geeft niet het brood dat wij breken, gemeenschap met het lichaam van Christus? Omdat het Brood één is, vormen wij, de velen, één Lichaam, want allen hebben wij deel aan het ene Brood.
Als wij thuis samen eten is dat meer dan alleen de maaltijd naar binnen werken. Het is ook luisteren en praten met elkaar. Samen eten is ook een ontmoeting met huisgenoten en als er bezoek is met de gasten. Deze ontmoeting is misschien nog wel belangrijker dan het eten zelf. We kunnen niet zonder eten, maar we kunnen ook niet zonder contact. Samen eten is ook elkaar geestelijk voeden, elkaar warmte en genegenheid schenken. Al etend en pratend zorg je dat de verbondenheid groeit. Daarvoor hoeven de gesprekken niet altijd indringend en diepgaand te zijn. Ook het uitwisselen van dagelijkse gebeurtenissen draagt bij aan de verbondenheid.

Dit weekend vieren we Sacramentsdag en hebben we aandacht voor de eucharistie, de maaltijd van de Heer. Bij deze symbolische maaltijd gaat met name om geestelijk voedsel. De ontmoeting met Christus en met elkaar staat centraal. Het geheel van het samenzijn waarin we samen bidden en zingen, samen luisteren naar de verhalen uit de bijbel, en ook samen eten van het Brood kan ons kracht en inspiratie geven om van dag tot dag te werken aan de verbondenheid met elkaar.

Samen Sacramentsdag vieren? Kom dan zondag om 10:00 uur naar de Vituskerk in Blaricum of kijk en luister naar de livestream.
Komende vieringen De komende weken zijn er de volgende vieringen in de Thomaskerk Zondag 7 juni 10:00 uur Sacramentsdag/eucharistieviering Vituskerk Blaricum. Voorganger pastor Mikel Palić Zondag 14 juni 9:30 uur Eerste communieviering/eucharistieviering. Voorganger pastor Mikel Palić m.m.v. het Thomaskoor Zondag 21 juni 9:30 uur woord- en communieviering. Voorganger diaken Ton Hekkenberg
Intenties
U kunt uw intenties tot uiterlijk vrijdag 12 uur doorgeven bij het secretariaat (secretariaat@rkhuizen.nl, 035-5240069). Daarnaast ligt er tijdens de viering een intentieboek achterin de kerk waarin u een intentie kunt schrijven die u graag genoemd wilt hebben tijdens de viering. 
Collectes
Eigen kerk:
Via deze collecte vragen we uw bijdrage aan delopende kosten van onze parochie zoals kosten voor de vieringen, klein onderhoud, kaartjes of bloemen bij jubilea of ziekte.
Opknapbeurt dagkapel:
De dagkapel van de Vituskerk wordt regelmatig gebruikt voor de doordeweekse vieringen en de vieringen op zaterdagavond. Ook deze ruimte moet worden onderhouden. De dagkapel is toe aan een schilderbeurt en er is behoefte aan nieuwe lampen. We collecteren voor de dagkapel in de kerk, maar u kunt uw bijdrage ook overmaken naar rekeningnummerrekeningnummer NL25 RABO 0308 4023 75 t.n.v. RK Parochie St. Vitus Blaricum o.v.v. dagkapel
De collecte wordt gehouden tijdens de viering.Wilt u digitaal betalen, dan vindt u QR-codes in de mandjes en bij de beelden van Maria en Thomas. Het bedrag staat bij de QR-code standaard op € 2 ingesteld, maar dat kunt u desgewenst aanpassen.Als u de viering via de livestream volgt of als u uw bijdrage niet kunt of wilt geven tijdens de collecte, kunt u uw bijdrage ook overmaken. Dat hoeft niet wekelijks. U zou het ook kunnen opsparen en bijvoorbeeld maandelijks kunnen overmaken via een periodieke overschrijving. U kunt dit doen naar rekeningnummer NL79 RABO 0329 9222 11t.n.v. RK Parochie Huizen onder vermelding van het doel.
 
Hartelijk dank voor uw bijdrage.
Vieringen via de livestream
Voor al degenen die de vieringen niet kunnen bijwonen, zenden we de vieringen uit via de livestream. De vieringen zijn direct te volgen via deze link. Ook vindt u een link op onze website. Kijkt u op uw telefoon of tablet dan kunt u ook de kerkdienst gemist app downloaden. U vindt de uitzendingen onder RK Huizen/Blaricum. 
U kunt vieringen terugkijken via deze link.

Wilt u bijdragen aan de kosten van de livestreamuitzendingen, maak dan uw bijdrage over naar NL 79 RABO 0329 9222 11 t.n.v. RK Parochie Huizen o.v.v. KerkTV.

Nieuws uit de parochie
Sacramentsdag
Op zondag 7 juni vieren we samen met Blaricum Sacramentsdag. De Thomaskerk is dan dicht en we komen om 10:00 uur samen in de Vituskerk in Blaricum. Tijdens de viering wordt gezamenlijk gezongen door het Thomaskoor en het Ceciliakoor. Aansluitend aan de viering is de Sacramentsprocessie. U bent voor zowel de viering als voor de processie van harte uitgenodigd.
Sint Jansprocessie
Op zondag 21 juni viert de parochie van Laren het traditionele feest van Johannes de Doper. Er wordt biddend en zingend in processie vanuit de Sint Jansbasiliek naar het Sint Janskerkhof gelopen. Geïnspireerd door de woorden van Jezus en de zorgelijke situatie in de wereld heeft pastoor Nico van der Peet de bidtocht het thema ‘Houd Moed’ gegeven. Met dit thema laten we zien dat wij geloven in de kracht van het gebed voor de wereld om ons heen en onszelf. U bent van harte welkom om dit feest (deels) mee te vieren. Het programma vindt u via www.sintjansprocessie.nl.
Fietstocht en tuinfeest
Zondag 5 juli is de jaarlijkse fietstocht en het tuinfeest met warm en koud buffet in de pastorietuin bij de Vituskerk in Blaricum. Ook dit jaar is er weer een aantrekkelijke fietstocht uitgezet met onderweg enkele opdrachten. Vanaf 13:00 uur wordt er in groepen vertrokken vanuit de pastorietuin. Tot die tijd kunt u een gratis consumptie (koffie, thee of limonade) krijgen. Inschrijven voor de fietstocht kan tot 13:00 uur. De kosten zijn € 2,- per persoon. De fietstocht is gratis voor kinderen tot 13 jaar. Rond 16:30 uur begint het warme en koude buffet. Het buffet wordt opgeluisterd met muziek. De kosten voor het buffet (exclusief drankjes) zijn € 25,-. Kinderen tot 13 jaar betalen € 10,-. U kunt zich voor het buffet aanmelden tot 28 juni door het invullen van een inschrijfformulier dat u vindt in de hal van de kerk. Bij regen kan het feest gewoon doorgaan omdat er voldoende onderdak is geregeld.
Bedevaart naar Kevelaer
De bedevaart naar het Duitse Kevelaer vindt dit jaar plaats op maandag 27 juli. De bus vertrekt om 08.00 uur uit Blaricum achter de Vituskerk aan de Schapendrift en we hopen rond 22.00 uur weer terug in Blaricum te zijn. Busprijzen: pelgrims van 18 jaar en ouder: €50,- p.p., misdienaars van 15 tot 18 jaar: €20,- p.p., bruidjes/misdienaars tot 15 jaar: €10,- p.p. Deelname aan het gemeenschappelijk diner in het Priesterhuis vanaf 16.30 uur is alleen mogelijk voor buspelgrims. De prijzen voor het diner zijn incl. 2 drankjes als volgt: Vanaf 15 jaar €30,-, kinderen van 6 tot 15 jaar: €15,–, kinderen van 0-5 jaar: gratis. Opgave graag vóór 11 juli 2026 mailen naar Marten Meijer (dr.marten.meijer@gmail.com) of in de brievenbus van het secretariaat van de parochie via het inschrijfformulier via deze link.  
Bavodag – meld je nu aan!
Zaterdag 20 juni is de jaarlijkse Bavodag voor alle tieners van 11 t/m 16 jaar uit ons bisdom. De deuren van de kathedraal gaan om 10.00 uur open. Om 10.30 uur start het programma dat om 16:30 uur eindigt. Dit jaar willen we stilstaan bij een bijzondere heilige: Franciscus van Assisi. Het thema is: Bouw mijn kerk op. Dat kunnen onze tieners ook doen! Het programma bevat leuke workshops, toren beklimmen, sport en spel, en we sluiten af met de heilige mis met onze bisschop. Het belooft een bijzondere en inspirerende dag te worden. Deelnemers wordt gevraagd een lunchpakketje mee te nemen en een bijdrage van €10,- per persoon. Aanmelden t/m 12 juni via deze link.
Open dag Bonifatiusinstituut
Op zaterdag 20 juni organiseert het Theologisch Instituut St. Bonifatius een Open Dag voor belangstellenden op de leslocatie bij Onze Lieve Vrouw ter Nood, Hoogeweg 65 in Heiloo. De dag begint om 9.00 uur met een eucharistieviering; het programma van de open dag begint om 10.30 uur en duurt tot ongeveer 14.00 uur. Wil je sterker staan in jouw geloof, krachtiger om anderen te helpen hun weg te vinden in het geloof? Volg een cursus of ga theologie studeren aan het Bonifatiusinstituut. Meer informatie via deze link of via de studieprefect Diederik Wienen (06-8325792, secretariaat@bonifatius.org). Er is voldoende parkeergelegenheid op het parkeerveld aan de Kapellaan.
Kennismaking bijbles Hebreeuws
Heeft u zich ooit afgevraagd wat er nu echt staat in de oorspronkelijke Hebreeuwse tekst van het oude testament? Woorden als ‘been’ (zoon) en ‘baat’ (dochter) of ‘shalom’ dragen een rijke betekenis die ons geloof kan verstevigen. U bent van harte uitgenodigd op de Open Avond om kennis te maken met bijbels Hebreeuws in de breedste zin van het woord.  De avond is op maandag 15 juni 19:30 tot 22:00 uur (inloop vanaf 19:00 uur), in herberg Tolvrij, De Regentesse 98 in Huizen. 
Rouwverwerkingsgroep
Bij voldoende aanmeldingen start op dinsdag 8 september een gespreksgroep voor mensen, die iemand, me wie ze nauw verbonden waren, verloren aan de dood. Wat rouw met een mens doet, is moeilijk in woorden te vatten. Het leven staat totaal op z’n kop. Het verdriet is groot en het bewegen tussen verdriet en herstel vraagt veel energie. Het delen van ervaringen met lotgenoten kan een steun zijn bij het dragen van dit verlies. Daarom start, bij voldoende aanmeldingen, in Huizen weer een ‘rouwgroep’ van zes bijeenkomsten.
De bijeenkomsten zijn voor mensen, gelovig of niet gelovig, die langer dan een halfjaar geleden een ingrijpend verlies leden. Het aantal deelnemers isminimaal 6 en maximaal 8. De bijeenkomsten zijn op8 en 22 september, 6 en 20 oktober, 3 en 17 november van 14.00 tot 16.00 uur in de De Goede Zaal in de Thomaskerk. De groep wordt begeleid door Hanneke Henrichs, Carla Schaap en Henk Veerman vanuit de samenwerkende Protestantse gemeente en RK Thomaskerk in Huizen. Voelt u zich aangesproken en wilt u zich opgeven of wilt u meer informatie, neem dan contact op met Henk Veerman (veermanh@hotmail.com ), Carla Schaap (carla.schaap@ziggo.nl ) of Hanneke Henrichs (h.henrichskerkstra@gmail.com
SamenKerk
Pak de nieuwste SamenKerk mee achter in de hal van de kerk of lees hem online via deze link. U kunt in deze Samenkerk artikelen vinden over paus Leo de Veertiende als ‘paus van de vrede’ en over zijn encycliek over kunstmatige intelligentie, over heilige huisjes in Haarlem-Noord en het feest van Petrus en Paulus. Neem dus de SamenKerk mee achter in de hal van de kerk. Misschien ook voor de buurvrouw, een vriend of een familielid?

Ter bemoediging
Op een nacht had ik een rare droom. Ik wandelde door de straten en ik zag opeens een winkeltje dat ik nog nooit eerder gezien had. Voorzichtig en met wat schroom deed ik de piepende deur open. Achter de toonbank zag ik een engel staan. Wat zenuwachtig vroeg ik: Wat verkoopt U hier, er staat toch niets ten toon. De engel zei vriendelijk: alles wat u maar wilt.
Ik zei toen: Dan wil ik vrede op aarde, geen gepest meer in de scholen, einde aan alle oorlogen, groot en klein, einde aan alle verdeeldheid, alleen maar heel goede harmonieuze gezinnen, gelijkheid tussen alle mensen, een droom van een parochie in Huizen….. Ik wilde nog veel meer vragen maar de engel onderbrak me en zei: Pardon, u begrijpt het niet helemaal, wij verkopen geen vruchten. Wij verkopen hier enkel maar zaadjes.
(www.kuleuven.be
Gebed
God van leven,
op zo vele tafels in deze wereld
ontbreken brood en eerste levensbehoeften,
op zo vele tafels in deze wereld
is brood in overvloed, maar ontbreken tijd en openheid
om het leven werkelijk met elkaar te delen.

Levende God,
zegen ons,
geef ons ruimte en spankracht
om werkelijk gemeenschap te vormen en te zijn.
Amen
(naar Chantal Sluijsmans) 

Contact

Kopij Kontaktpunten
Hebt u kopij voor de Kontaktpunten, stuurt u die dan uiterlijk donderdagavond naar het secretariaat op. Probeer de informatie wel zo kort en krachtig mogelijk op te schrijven.

Aanmelden Kontaktpunten
Als u de Kontaktpunten voortaan digitaal wilt ontvangen, stuur dan een mail naar het secretariaat of meldt u aan via de website. Zou u ons willen melden als u weet dat iemand graag de Kontaktpunten ontvangt maar de digitale Kontaktpunten niet kan lezen en de papieren versie niet kan meenemen uit de kerk. Wij zorgen dan dat diegene de papieren versie ontvangt.